1. Вимоги до оформлення статті

Параметри сторінки файлу Microsoft Word:

– розмір сторінки– А4 (210мм х 297мм)

– поля сторінки: верхнє, ліве і праве – 2 см, нижнє – 2,5 см

– основний текст статті: розмір шрифта 11 pt 

– орієнтація - книжкова

– вирівнювання - по ширині

– режим розстановки переносів - авто

– сторінки авторами не нумеруються

– абзацний відступ – 0,75 см

Обсяг статті повинен становити від 12 до 14 сторінок. Мова статті – англійська. Стаття подається в форматі Microsoft Word 

Текст статті набирається з використанням шрифту Times New Roman, інтервал одинарний.

Параметри форматування колонок для окремих елементів статті:

- для УДК, списку авторів, назви статті, анотації, ключових слів, списку використаних джерел кількість колонок - одна;

– для інших розділів основного тексту статті кількість колонок - дві (для переходу на дві колонки слід використовувати розрив розділу на поточній сторінці); ширина колонки - 8,25 см, відстань між колонками - 0,5 см, колонки однакової ширини.

Колонтитули. Положення заголовка щодо верхнього краю аркуша і нижнього колонтитула щодо нижнього краю аркуша - 1,25 см.

Верхній колонтитул. Вказуються список авторів (прізвище, ініціали) через кому, далі  назва журналу (шрифт 10 pt, вирівнювання по лівому краю, без відступів першого рядка). В другому рядку рік публікації та номер випуску журналу. Текст другого рядка в верхньому колонтитулі підкреслюється знизу суцільною лінією товщиною 1,5 pt. Після рядка інтервал 15 pt.

Нижній колонтитул - вставляється таблиця, що складається з одного рядка і трьох стовпців. У таблиці задається межа зверху суцільною лінією товщиною 1 pt. Решта меж таблиці робляться невидимими. У першій клітинці таблиці розміщується текст (шрифт 10 pt, вирівнювання по лівому краю, без відступів першого рядка):

ISSN 2617-4316 (Print)

ISSN 2663-7723 (Online)

Інтервал перед кожним рядком нижнього колонтитулу 3 pt

Налаштування нижніх колонтитулів здійснюється таким чином, щоб вони відрізнялися для парних і непарних сторінок статті.
Повний текст для верхнього і нижнього колонтитула формується редакцією.

2 Структура статті

Стаття повинна включати наступні розділи:
1. Вступ
2. Аналіз літературних даних і постановка проблеми
3. Мета і завдання дослідження
4. Матеріали та методи досліджень (розділ необхідно назвати так, щоб була зрозуміла «експериментальна» і «методична» складові авторського дослідження)
5. Результати досліджень (розділ необхідно назвати так, щоб була зрозуміла суть авторського дослідження)
6. Обговорення результатів (розділ необхідно назвати так, щоб була зрозуміла суть авторського дослідження)
7. Висновки

8. Подяки (при наявності таких)

9. References – Список використаних джерел не менше 25 позицій

10. Відомості про авторів англійською та  українською мовами

3 Вимоги до назви статті

Перед  назвою статті вказуються:

DOI – розташовується в першому рядку першого аркуша (шрифт 11 pt, напівжирний, вирівнювання по лівому краю, без відступів першого рядка); складові ідентифікатора формуються редакцією.

 Індекс УДК (Універсальної десяткової класифікації) розташовується у другому рядку першого аркуша (шрифт 11 pt, напівжирний, вирівнювання по лівому краю, без відступів першого рядка), визначається відповідно до таблиць, що випускаються Консорціумом УДК (http://www.udcc.org).

Назва повинна бути короткою, ясною, інформативною, виразною, відображати зміст статті і привертати увагу читача. Максимальна довжина заголовка - 6-8 слів, виключаючи прийменники. Розташовується після УДК (шрифт 16 pt, напівжирний, перша літера велика, всі інші літери маленькі, вирівнювання по центру, без відступу), відділяється від решти тексту порожніми рядками зверху і знизу.

Після назви список авторів наводиться на англійській мові: для кожного учасника вказуються два рядки, в першому рядку ім'я, одна буква по батькові, прізвище автора в називному відмінку (для першого рядка шрифт 11 pt, напівжирний), наприкладAnatoly A. Ivanov

Після прізвища надрядкова виноска на місце роботи у вигляді номера з дужкою; у другому рядку розташовуються ORCID (реєстрація на сайті – https://orcid.org/register), далі через крапку з комою адреса електронної пошти (для другого рядка шрифт 9 pt, звичайний). Далі після крапки вказується слова ScopusAuthor ID, після двокрапки власне ідентифікатор (при наявності).

Після списку всіх авторів слідує список, що містить місце роботи, адресу місця роботи, місто і країну, для кожного місця роботи окремий рядок, перераховуються в порядку виносок. Для авторів, які працюють в одній організації, використовується одна виноска.

Після списку авторів слідує порожній рядок.

Для блоку Список авторів використовується вирівнювання по правому краю.

4 Вимоги до анотації

Анотація починається з заголовка ABSTRACT (напівжирний 12 pt, вирівнювання по центру), далі порожній рядок Для тексту анотації використовується шрифт 9 pt, звичайний, відступ 0,75 см. Вирівнювання по ширині. Цифри, абревіатури в анотації неприпустимі. Анотація – це коротка, доступна для неспеціаліста характеристика статті з точки зору її призначення, змісту, виду і форми, яка дозволяє встановити основний зміст статті, визначити її релевантність і вирішити, чи слід звертатися до її повного тексту. Анотація повинна бути інформативною, змістовною (відображати основний зміст статті і результати досліджень) і структурованою (відображати логіку опису результатів в статті). Структурована анотація повинна містити: Актуальність, Мету, Метод, Результати, Висновки (описуються наукова новизна і практична значущість). Предмет, тема, мета роботи вказуються, якщо вони не є зрозумілими з назви статті. В анотації не повинен повторюватися текст самої статті, а також її назва, не повинно бути абревіатур, цифр, формул, таблиць, міжтекстових сносок і посилань. Рекомендований середній обсяг анотації 300-350 слів (не менш як 2000 друкованих знаків з пробілами).

5 Вимоги до ключових слів

Ключові слова слідують відразу після анотації, спочатку вказується текст “Keywords:” (шрифт 9 pt, напівжирний, вирівнювання по ширині, відступ 0,75 см), далі текст в тій же рядку (шрифт 9 pt, звичайний); перший елемент списку з великої літери. Ключові слова виражають основний зміст статті, служать орієнтиром для читача і використовуються для пошуку статей в електронних базах і реферативних журналах. У словосполученні не більше 2 слів. Не більше 6 термінів в самому тексті. Наводяться в називному відмінку. Не містять абревіатур. Розділені між собою крапкою комою (;). В кінці крапка не ставиться. З метою підвищення цитування та кращого розпізнавання пошуковими системами статті не рекомендується використовувати ключові поняття, представлені одним словом.

6 Вимоги до тексту для цитування

Текст для цитування вказується через порожній рядок після ключових слів (шрифт 8 pt, напівжирний, вирівнювання по ширині без відступу), після тексту "For citation:" (курсив) наводиться список авторів (прізвище, ініціали) через кому, далі назва статті та назва журналу, наступний текст формує редакція.

7 Вимоги до тексту статті

Стаття не повинна містити граматичні або інші помилки, а також повинна відповідати тематиці журналу і вимогам щодо спеціалізованих наукових видань. Текст статті повинен відповідати нормам правопису англійської мови. Текст статті включає кілька розділів (INTRODUCTION, LITERATURE REVIEW, ..., CONCLUSIONS), заголовок розділу (шрифт 11 pt, напівжирний, великими літерами, вирівнювання по центру, без відступу, інтервал до і після абзацу 6 pt). Абзац для основного тексту статті починається з нового рядка, відступ 0,75 см, вирівнювання по ширині, 2 колонки. Внизу лівої колонки на першій сторінці розташовується блок копірайт, який включає значок копірайту © (шрифт 10 pt, напівжирний), далі список авторів (прізвище та перша літера імені) і рік публікації, через кому (шрифт 10 pt, звичайний), над першим рядком блоку лінія товщиною 1 pt ( межі і заливка, застосувати до абзацу). Приклад Скорочення і умовні позначення, крім загальноприйнятих, використовують у виняткових випадках і дають їх розшифровку при першій згадці. Остання сторінка тексту обов'язково повинна бути заповнена не менш ніж на 75 %. Статті з незаповненою останньою сторінкою редакцією не приймаються. Не допускається наявність порожніх областей всередині статті, які утворюються перед або після об'ємних (великих) рисунків. Авторам слід виконати взаємне розміщення рисунків і тексту таким чином, щоб виключити виникнення порожніх областей всередині статті. Крапка не ставиться: після назви статті і заголовків розділів, назв таблиць, розмірностей. Скорочення числівників: після змінної через дефіс вказують th (наприклад, i-th). Скорочення з декількох слів розділяються пробілами. Всі одиниці і розмірності повинні бути приведені в Міжнародній системі одиниць (SI). Числа, менші 11, записуються словами, а більші і об'єднані з ними в одну фразу менші - цифрами. Для чисел, записаних із одиницями, завжди використовуються тільки цифри. Всі числа записуються цифрами при використанні в математичному сенсі. Ціла і дробова частина чисел поділяються через точку. Десяткового дробу, меншою одиниці, завжди повинен передувати нуль (наприклад, 0.123). Бажано не починати речення з чисел. Три крапки використовують в математиці, щоб показати продовження в вираженні, наприклад, 1) x1, x2, …, xn; 2) x1 + x2 + … +xn; 3) i = 0, 1, 2, …, K. Списки складаються з більш ніж з одного елемента. Перед кожною позицією переліку слід ставити номер з дужкою або з точкою або дефіс для ненумерованого списку.

8 Вимоги до оформлення формул

Формули повинні бути набрані одним розміром - дуже часто набрані формули неможливо прочитати. Формули повинні бути набрані в редакторі формул MathType. Формули розташовують безпосередньо після тексту по центру колонки і нумерують, якщо на них є посилання в тексті, в круглих дужках праворуч, наприклад, (1). Формула є частиною тексту, тому після формули повинен стояти змістовний знак, якщо далі йде нове речення, то точка, якщо далі йде роз'яснення, то кома. Параметри набору формул Розміри символів: звичайний - 11 pt, великий індекс - 8 pt, дрібний індекс - 6 pt, великий символ - 14 pt, дрібний символ - 10 pt. Імена змінних, якщо вони представлені латинськими літерами, оформлюються курсивом, інші змінні - без курсиву і напівжирного виділення. Грецькі літери, а також символи операторів і функцій (min, max, sin, cos, tg, ctg тощо) не виділяють курсивом. У формулах і математичних позначеннях не рекомендується використання кириличних символів. Формули великого розміру записують в кілька рядків. Абзацний відступ для формул не використовується (дорівнює нулю). Невеликі за розміром формули без нумерації і окремі математичні символи наводяться в тексті статті звичайним набором, можна без використання редактора формул. Перед подачею статті в редакційну колегію авторам необхідно впевнитися, що для всіх формул доступне редагування. Подача матеріалу з формулами, недоступними для редагування, не допускається.

9 Вимоги до оформлення рисунків

Рисунки розміщуються по центру основного тексту статті, абзацний відступ не використовується. Якщо рисунок по ширині не більше ширини колонки, то розміщується всередині тексту колонки, обтікання тексту зверху і знизу. Великі рисунки розміщуються вгорі або внизу сторінки, в окремому розділі, одна колонка. Підпис до рисунка (шрифт 11 pt, вирівнювання по центру, без відступу) включає текст “Fig.”, Далі номер рисунка через пробіл (звичайний, курсив), далі після точки через пробіл назва рисунка з великої літери (напівжирний). Після підпису до рисунку в новому рядку вказується слово "Source:" (8 pt, жирний, вирівнювання по центру, без відступу, курсив), після нього посилання на джерело рисунку (https://en ... або посилання на джерело в списку літератури [27]) або текст “compiled by the authors”. Приклад Рисунки розміщують безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На все рисунки повинні бути посилання в статті. Посилання на рисунки набираються з пробілами (наприклад: Fig. 1). При цьому числа з буквами в позначеннях набирають без пробілів: (Fig. 1с). Нумерація рисунків, формул і таблиць в тексті статті наскрізна однорівнева. Розміри написів на рисунках повинні відповідати розміру Times New Roman 11 pt. Написи на рисунках не повинні бути жирними або похилими. Написи на всіх рисунках повинні бути виконані в одному стилі. Рисунки повинні бути представлені в форматі JPG. При збільшенні масштабу рисунок повинен зберігати зображення, не повинен відображатися пікселями. Рисунки можуть бути кольоровими, оскільки журнал випускається як в друкованому, так і в електронному варіантах. Якщо на рисунку представлена залежність або графік, то в підписі до рисунку повинні бути розшифровані всі позначення, включаючи осі координат. Якщо окремий рисунок складається з частин з окремими поясненнями, то вони повинні позначатися літерами без дужок (a, b, с, ...) і розташовуватися на одній сторінці; в підписі до рисунку повинні бути пояснення до кожної частини. Розмір рисунку не повинен перевищувати ширину сторінки (17 см) або ширину колонки (8 см). Підписи до рисунків включаються в текст статті, а не в графічні файли, підписи до частин рисунку (a, b, с,) також мають бути під рисунком, а не в самому рисунку.

10 Вимоги до оформлення таблиць

Таблиці розміщуються по центру основного тексту статті, абзацний відступ не використовується. Якщо таблиця по ширині не більше ширини колонки, то розміщується всередині тексту колонки. Великі таблиці розміщуються вгорі або внизу сторінки, в окремому розділі, одна колонка. Назва таблиці включає слово “Table” (шрифт 11 pt, вирівнювання по центру, без відступу), далі через пробіл номер таблиці (курсив, звичайний), далі після точки назва таблиці з великої літери (напівжирний). Після таблиці в новому рядку вказується слово “Source:” (8 pt, жирний, вирівнювання по центру, без відступу, курсив), після нього посилання на джерело таблиці (https://en ... або посилання на джерело в списку літератури [27] ) або текст "compiled by the authors". Приклад Таблиці розміщують безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі таблиці повинні бути посилання в статті. Посилання на таблиці набираються з пробілами (наприклад: Table 2). Нумерація рисунків, формул і таблиць в тексті статті наскрізна однорівнева. Розміри написів в таблицях повинні відповідати розміру Times New Roman 11 pt. Написи на всіх таблицях повинні бути виконані в одному стилі. Таблиці лаконічно представляють числову або фактичну інформацію в форматі сітки. Таблиці створюють, використовуючи можливості MS Word. Одиниці повинні бути приведені в заголовках стовпців, а не повторюватися для кожного запису в тілі таблиці. Шапка таблиці не містить порожніх клітин. Всі таблиці повинні бути розташовані вертикально. Якщо таблиця розривається на кілька сторінок, повторно робити підпис на новій сторінці не потрібно. Таблицю, що містить графіку (наприклад, стрілки на блок-схемі), ймовірно, краще розглядати як рисунок, хоча іноді рисунки можуть бути вбудовані в таблицю, Для створення таблиць має бути використаний саме інструмент для побудови таблиць.

11 Вимоги до оформлення посилань на літературу в тексті

Посилання на літературні джерела в тексті статті нумеруються послідовно, ідентифікуються номерами в квадратних дужках [1], [2] і вводяться вручну без використання вбудованих можливостей автоматизації текстового редактора. Посилання повинні бути впорядковані за порядком їх згадки в статті. На всі літературні джерела, наведені в розділі Література, посилання повинні бути в тексті статті обов'язково! При цитуванні кількох джерел одночасно, необхідно перерахувати не більше двох номерів окремо, в своїх власних дужках, через кому: [5, 6].

12 Вимоги до висновків

Висновки повинні бути конкретними до поставлених завдань, а не розпливчастими, і переконливими, а також містити опис перспектив подальших досліджень.

13 Вимоги до оформлення розділу Література

Список літератури починається з заголовка REFERENCES (шрифт 11 pt, напівжирний, вирівнювання по центру, без відступу, в окремому рядку), далі описується, кожне джерело в окремому рядку (шрифт 11 pt, відступ 0,75 см, нумерований список, вирівнювання за шириною, в одну колонку), назви неангломовних джерел перекладаються англійською мовою (не трансліт!), вказується мова оригіналу. Ставляться пробіли завжди між ініціалами і прізвищем (наприклад, Іванов А. А.). Джерел має бути не менше 25-30 та більше. В огляді існуючих результатів досліджень слід аналізувати джерела не старіші, ніж 5 років від дати публікації. У списку посилань неприпустимо використання ДСТУ і загальнонаціональних стандартів. Відсоткове співвідношення самоцитування - не більше 30% із загального списку. При описі автора літературного джерела між прізвищем ініціалами завжди ставляться пробіли (наприклад, Іванов А. А.). Після прізвища автора ставиться кома, автори перераховуються через кому, останній автор відокремлюється амперсандом (&). Для періодичного видання назва видання вказується курсивом, закінчується крапкою, потім вказується рік, крапка з комою, далі том, двокрапка, сторінки; якщо вказані сторінки, то символи «р.» не вказуються, якщо тільки рік, то «р.» вказується перед діапазоном сторінок. Рекомендується використовувати літературні джерела, проіндексовані в Scopus (в описі вказується посилання). DOI вказується в самому кінці. Для Інтернет джерела вказується дата перегляду. Якщо вказується місто і країна, то спочатку місто, двокрапка, потім країна. Приклад посилання на ресурс Scopus та DOI (має бути не менше 5-7 позицій у загальному списку літератури)

14 Додаткова інформація

Після списку літератури вказується текст в окремому рядку (шрифт 8 pt, вирівнювання по лівому краю, без відступу) у вигляді: Conflicts of Interest: The authors declare that there is no conflict of interest Далі при необхідності можна вказати джерело фінансування у вигляді: Фінансування: Дослідження проведено за фінансової підтримки гранту №… Національного фонду досліджень України. Після цього вказується історія статті в наступному вигляді: Received – Дата отримання, вказується редакцією Received after revision - Дата отримання після рецензування, вказується редакцією Accepted – Дата прийняття до публікації, вказується редакцією

15 Вимоги до оформлення інформації про статтю українською мовою

Вказується інформація про статтю українською мовою (п. 2-5 даних вимог, з тими ж правилами оформлення, за єдиним винятком - по-батькові вказується повністю).

16 Вимоги до оформлення відомостей про авторів

Зазначаються відомості про ВСІХ авторів (у вигляді таблиці з невидимими межами, два стовпці, в першому кольорова фотографія розміром 3х4 см, у другому стовпці текст 8 pt), один рядок таблиці відповідає одному автору. Текст у другому стовпці включає (без відступу): Англійською мовою ім'я, перша літера по батькові, прізвище (шрифт напівжирний), ступінь, звання, посада, місце роботи, адреса місця роботи; в наступному абзаці ORCID і, через крапку з комою, адреса електронної пошти; далі після крапки ідентифікатор автора в Scopus (при наявності). В наступному абзаці англійською мовою вказується область наукових інтересів, після слів "Research field:" (шрифт напівжирний, курсив), наступний текст з використанням звичайного шрифту. В наступному абзаці українською мовою прізвище, ім'я, по батькові (шрифт напівжирний), ступінь, звання, посада, місце роботи, адреса місця роботи.

17 Відправлення статті

Подати статтю в редакцію Ви можете способами: 1. Подати статтю online за допомогою платформи OJS. АБО 2. Надіслати на електронну пошту obbabiychuk@ukr.net, babiychuk@op.edu.ua, стаття має бути обов’язково зареєстрована за допомогою платформи OJS. Перед відправкою рукопису переконайтеся, що: – Ви представили всі необхідні розділи у Вашій статті; – Ви виконали всі вимоги журналу щодо оформлення; – файл статті для відправки знаходиться в форматі документа Microsoft Word; – текст відповідає стилістичним і бібліографічним вимогам. – усі рисунки і таблиці виконані в належній якості, а також представлені в потрібній дозвільній здатності (не втрачається якість рисунку при максимальному збільшенні масштабу перегляду); – отримано згоду на публікацію від усіх співавторів; – Ви згодні сплатити збір за публікацію після прийняття статті. При подачі рукопису до журналу автори тим самим підтверджують її відповідність усім встановленим вимогам, а також підтверджують, що їм належать виключні авторські права на статтю, що вона раніше не була опублікована і не подавалася на розгляд в редакції інших журналів, а також не містить відомостей, заборонених до опублікування у відкритій пресі. Статті, що не відповідають зазначеним вимогам, не приймаються до розгляду. Редколегія залишає за собою право на редагування формату тексту статті без повідомлення автора. Зразок_Статі в форматі doc